Novo Nordisk A/S   Novo Nordisk Polska Novo Nordisk Polska
Powiększ litery Zmniejsz litery
Wyślij do znajomegoDrukuj

Igły NovoFine®
Igły NovoFine® - najwyższa jakość zapewniająca komfort podawania insuliny

Igły NovoFine® stanowią integralną część systemu do podawania insuliny firmy Novo Nordisk i mogą być używane do wszystkich wstrzykiwaczy firmy Novo Nordisk (NovoPen® 4 oraz NovoPen® Junior).

Obecnie dostępne są w Polsce następujące igły NovoFine®:

NovoFine®
30G, 0,30 x 8mm

NovoFine®
31G, 0,25 x 6mm

Liczby 30G i 31G określają grubość igły (im wskaźnik wyższy, tym igła cieńsza), a liczby 8mm i 6mm oznaczają ich długość. Badania naukowe wykazały, że wstrzyknięcia insuliny igłami o długości 8mm lub 6mm, przy użyciu właściwej techniki podania insuliny zapewniają dostanie się insuliny do warstwy podskórnej, właściwej dla prawidłowego wchłaniania insuliny.

W produkcji igieł NovoFine® wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia, zapewniająca doskonałość ostatecznego produktu. Technologia "cienkiej ścianki" pozwala na redukcję oporów przy przepływie insuliny. Łatwość wkłucia igieł NovoFine® zwiększa zastosowanie powłoki silikonowej, redukującej opory powstające przy przebijaniu skóry.

Pamiętaj, że wszystkie igły NovoFine® są jednorazowego użytku! Po wykonaniu wstrzyknięcia powinny być usunięte, a do kolejnego zastrzyku należy założyć nową igłę. Kilkakrotne użycie tej samej igły może powodować:

  • odczuwanie bólu przy wkłuciu,
  • infekcje,
  • zniszczenia naskórka,
  • blokowanie przepływu insuliny (na skutek krystalizacji insuliny wstrzykiwanej poprzednio tą samą igłą).

Pamiętaj, aby po wstrzyknięciu insuliny odkręcić zużytą igłę! Pozostawienie nieodkręconej igły na urządzeniu do podawania insuliny po wykonanym wstrzyknięciu, może powodować wyciek insuliny lub dostanie się powietrza do zbiornika z insuliną.

Novo Nordisk nie bierze odpowiedzialności za niepożądane skutki wielokrotnego użycia tej samej igły.

Gdzie mogę zaopatrzyć się w igły NovoFine®?

Igły bezpłatne

Przy zakupie insuliny w swojej aptece otrzymasz 5 bezpłatnych igieł NovoFine® 30G x 8mm, które powinno się zużyć na 5 pierwszych wstrzyknięć insuliny.

Igły płatne

NovoFine® 30G, 0,30 x 8mm – opakowanie zawierające 7 sztuk igieł

Dodatkowe igły potrzebne do dalszych wstrzyknięć, możesz nabyć za odpłatnością w aptekach prowadzących dystrybucję insulin Novo Nordisk. Igły dostępne za odpłatnością, pakowane są po 7 sztuk

NovoFine® 31G, 0,25 x 6mm – opakowanie zawierające 7 sztuk igieł

Igły NovoFine® 31G, 0,25 x 6mm dostępne są tylko za odpłatnością. Polecamy je szczególnie dzieciom, ale stosując odpowiednią technikę podania insuliny może z nich korzystać większość pacjentów, niezależnie od wieku czy masy ciała.

 

 

Apteka powinna umożliwić zakup igieł w pojedynczych opakowaniach. Igły NovoFine® dostępne są w ciągłej sprzedaży w hurtowniach współpracujących z Novo Nordisk – w sytuacji, gdy apteka nie posiada igieł NovoFine®, należy poprosić farmaceutę o zamówienie NovoFine® u dystrybutora lub skontaktować się z Novo Nordisk za pośrednictwem emaila: informacja@novonordisk.com lub pod numerem telefonu  ( 22) 444 49 00 . Novo Nordisk jest jedyną firmą produkującą samodzielnie wszystko, co jest niezbędne do prawidłowej insulinoterapii: insulinę we wkładach Penfill®, wstrzykiwacze NovoPen® 4 i NovoPen® Junior oraz igły NovoFine®. Wychodzimy bowiem z założenia, że tylko w ten sposób możemy zagwarantować odpowiednio wysoką jakość wszystkich elementów systemu podawania insuliny oraz jego bezawaryjne funkcjonowanie, zgodnie z zasadą:

Jeden producent - najwyższa jakość i pełna odpowiedzialność.

Nasze systemy podawania insuliny to także akcesoria ułatwiające korzystanie ze wstrzykiwaczy, takie jak PenMate® oraz odkręcacz do igieł.

 

 

NN/51/05-13/13-14

 

 

 

Wstrzyknięcia a długość igieł