Historia Novo Nordisk

Zmieniamy cukrzycę od 90. lat

Novo Nordisk to ekscytująca historia, która sięga 90. lat wstecz. Wszystko zaczęło się od dwóch małych duńskich firm – Nordisk Insulinlaboratorium i Novo Terapeutisk Laboratorium założonych odpowiednio w 1923 i 1925 roku. Obie firmy rozpoczęły produkcję nowego, rewolucyjnego leku – insuliny, odkrytej przez kanadyjskich badaczy.


 
Pamiętając o przeszłości, budujemy przyszłość

Od samego początku, Nordisk i Novo skupiły swoje wysiłki na rozwoju produktów odpowiadających na potrzeby osób z cukrzycą. Obie firmy, intensywnie ze sobą konkurując, stały się jednymi z najlepszych w branży. W 1989 roku połączyły się, tworząc Novo Nordisk. Od tamtej pory firma rozwija się w szybkim tempie, zajmując obecnie czołową pozycję w opiece diabetologicznej, leczeniu hemofilii, terapii hormonem wzrostu i hormonalnej terapii zastępczej.

Novo Nordisk Way jest wyrazem odpowiedzialności wobec pacjentów, pracowników, społeczności lokalnych i inwestorów.

W przyszłości będziemy kontynuować dziedzictwo stworzone przez założycieli Novo Nordisk i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zmieniać cukrzycę. Nasza historia stanowi dowód, że jest to możliwe.

Novo Nordisk w Polsce

Polski odział firmy - Novo Nordisk powstał w 1991 roku. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ponad 160 praocowników. Siedziba Novo Nordisk w Polsce mieści się w Warszawie. Tu także zlokalizowane jest biuro Novo Nordisk regionu Europy Wschodniej, skupiającego 17 krajów.

90. lat doświadczeń

Wszystkich zainteresowanych historią Novo Nordisk na świecie zapraszamy do pobrania publikacji.

History of Novo Nordisk