Najczęściej zadawane pytania dotyczące działania firmy Novo Nordisk w trakcie pandemii koronawirusa.

W trakcie pandemii COVID-19 zobowiązania firmy Novo Nordisk wobec pacjentów, pracowników i społeczności, w której działamy, nie ulegają zmianie. Kontynuujemy dostawy leków dla osób z cukrzycą i innymi ciężkimi chorobami przewlekłymi, chroniąc zdrowie naszych pracowników i podejmując działania wspierające lekarzy i pielęgniarki w walce z COVID-19.

Codziennie pojawiają się nowe pytania i wątpliwości, dlatego chcemy na bieżąco przekazywać Państwu informacje na temat dostaw naszych leków, odpowiadać na zapytania osób, które je przyjmują umożliwiając kontakt z nami.

 

Jakiej pomocy udzielacie w odpowiedzi na pandemię COVID-19?

Firma Novo Nordisk wspiera wysiłki podejmowane przez instytucje ochrony zdrowia, działające w obszarach dotkniętych pandemią. Prowadzimy na tym polu kilka inicjatyw, takich jak: darowizny, dzielenie się surowcami wykorzystywanymi do produkcji środków dezynfekujących do rąk i wsparcie diagnostyki COVID-19 przez laboratoria należące do Novo Nordisk.

Bardzo dokładnie monitorujemy sytuację panującą na świecie, aby odpowiednio reagować na zachodzące zmiany.

Przeczytaj więcej na temat naszych działań

 

Jeśli nie ma żadnych problemów z dostawami waszych leków, to dlaczego niektóre apteki racjonują ich sprzedaż? 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że instytucje ochrony zdrowia i apteki w niektórych krajach podejmują wszelkie działania, aby umożliwić dostęp do leków osobom, które ich potrzebują.

Oznacza to, że mogą wystąpić ograniczenia w ilości leków lub wyrobów medycznych, w które pacjent może się w danym momencie zaopatrzyć. Ważne jest, aby dokonywać racjonalnych zakupów, zaopatrując się w ilości leków, które są nam realnie potrzebne. W ten sposób wszyscy pacjenci z cukrzycą oraz innymi chorobami przewlekłymi będą mieli dostęp do niezbędnych preparatów.

Stan zapasów naszych leków jest wystarczający, jednak pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi partnerami handlowymi, w tym z instytucjami ochrony zdrowia i aptekami monitorując poziom dostępności leków dla pacjentów.

 

Czy macie jakieś problemy z produkcją lub dostawami waszych leków?

Stale monitorujemy zmieniającą się sytuację, jednak obecnie nie obserwujemy żadnych ograniczeń dotyczących dostaw. Jesteśmy dobrze przygotowani na takie sytuacje jak obecna, a przyjęta przez nas strategia inwentaryzacyjna zapewnia długotrwałe utrzymanie dostaw. Jest to ważne, ponieważ nasze leki są potrzebne każdego dnia pacjentom na całym świecie. 

 

Czy nadal prowadzicie badania kliniczne?

Mając na uwadze prowadzenie badań klinicznych, naszym priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa pacjentów oraz integralności badania. Kontynuujemy wszystkie rozpoczęte badania kliniczne i nie spodziewamy się, żeby obecna sytuacja istotnie wpłynęła na opóźnienie momentu zakończenia badań, które bliskie są etapu finalizacji.

Pozostajemy w stałym kontakcie z naukowcami prowadzącymi badania na całym świecie, polegając na ich ocenie w zakresie przerwy w rekrutacji i ograniczenia do minimum liczby wizyt pacjenta w ośrodku, tak aby zbiegały się w czasie z regularnymi wizytami kontrolnymi.

Widzimy również, że prowadzenie obserwacji klinicznej, wynikającej z badania klinicznego, jest coraz trudniejsze, dlatego też współpracujemy z ośrodkami badawczymi, naukowcami oraz właściwymi instytucjami, aby opracować najbardziej optymalne rozwiązania. Obecnie nie planujemy rozpoczęcia nowych badań klinicznych.

 

Jak wygląda kwestia dotycząca zdrowia waszych pracowników w miejscu pracy?

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, poprosiliśmy wszystkich pracowników bezpośrednio niezwiązanych z produkcją o pracę zdalną w domach do momentu wydania kolejnego powiadomienia.

Mając na uwadze te szczególne warunki pracy, zapewniamy naszym pracownikom wsparcie w zakresie utrzymania aktywności i dostosowania do nowego miejsca pracy.

Podejmujemy środki mające na celu utrzymanie jak najmniejszej liczby pracowników w naszych zakładach produkcyjnych, przestrzegając zaleceń dotyczących zachowania właściwej odległości między ludźmi. Do pracy w zakładach produkcyjnych mogą udać się wyłącznie pracownicy, którzy nie znajdują się w grupie ryzyka rozwoju powikłań związanych z COVID-19.

 

Z kim mogę się skontaktować w razie pytań lub wątpliwości?

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących dostępności lub ceny naszych leków w okresie pandemii COVID-19 prosimy o kontakt .

 

Skontaktuj się z nami

Obecna sytuacja jest trudna, dlatego chcemy pomóc, udzielając wyjaśnień pracownikom ochrony zdrowia, pacjentom, partnerom handlowym oraz innym zainteresowanym. W razie pytań prosimy o kontakt