Istnieje wiele powodów, dla których choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca typu 2 i otyłość występują coraz częściej. Niektóre z nich są spowodowane czynnikami ryzyka, których nie można uniknąć, takimi jak czynniki genetyczne i fakt, że ludzie żyją dłużej.

Zaniechanie działań mających na celu powstrzymanie tego wzrostu doprowadzi do większego cierpienia ludzi i wyższych wydatków na opiekę zdrowotną. Odbiorcy naszych działań to systemy opieki zdrowotnej i pacjenci korzystający z naszych metod leczenia. Jeśli nie podejmowalibyśmy żadnych działań, aby zapobiegać chorobom przewlekłym, oznaczałoby to, że nie podążamy za naszymi wartościami jako firma ani nie prowadzimy zrównoważonej działalności.

Istnieją obszary, w których działania profilaktyczne mogą przynieść istotny pozytywny efekt. Rosnąca urbanizacja, nierówności socjoekonomiczne, mniej aktywny tryb życia i gorsze nawyki żywieniowe – w połączeniu są często głównymi przyczynami zwiększenia liczby osób chorujących na cukrzycę typu 2 i otyłość.

Chcemy zahamować rosnącą krzywą liczby przypadków cukrzycy typu 2 i otyłości. Nie ma wątpliwości, że kluczowa jest profilaktyka.

Czytaj dalej, aby  dowiedzieć się, jakie działania prowadzimy w celu zapobiegania chorobom przewlekłym.

Zwalczanie poważnych chorób przewlekłych w miastach

Dwie na trzy osoby z cukrzycą typu 2 mieszka w miastach. Sposób, w jaki miasta są projektowane, budowane i zarządzane, wpływa na nasze codzienne życie. W niektórych przypadkach zwiększa naszą podatność na wiele poważnych chorób przewlekłych.

W ponad 50 miastach na całym świecie zwracamy uwagę na poważne choroby przewlekłe jako istotny problem zdrowotny. W Polsce miastami partnerskimi programu są Kraków i Warszawa. Współpracujemy też z globalnymi partnerami, aby poprawić badania, opracowywać strategie i rozwiązania, które przyniosą znaczący wpływ na pierwszej linii walki z chorobami przewlekłymi.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę:

Cities for better health.

Na całym świecie 40 milionów dzieci w wieku poniżej pięciu lat ma nadwagę. Skutkuje to wyższym ryzykiem przedwczesnego pojawienia się cukrzycy typu 2 i jest silnym predyktorem otyłości w dorosłym życiu.

Dzieci te mogą również mieć problemy rozwojowe i trudności w osiągnięciu swojego pełnego potencjału. Nadwaga może przyczyniać się do stygmatyzacji, słabej socjalizacji i zaburzeń emocjonalnych, a w niektórych przypadkach do gorszych wyników w edukacji.

Wspólnie z organizacją UNICEF pracujemy nad zapobieganiem nadwadze i otyłości u dzieci. Działania partnerskie rozpoczęte w Meksyku i Kolumbii mają na celu rozwiązanie problemu środowisk promujących otyłość.

Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć szansę na prawidłowy rozwój oraz na pełne wykorzystanie swojego potencjału. 

Odwiedź stronę internetową organizacji UNICEF i dowiedz się więcej.