Jesteśmy globalną firmą działającą w branży opieki zdrowotnej, założoną w 1923 roku, której główna siedziba mieści się pod Kopenhagą, w Danii.

Naszą misją jest wprowadzenie zmian mających na celu zwalczenie cukrzycy i innych poważnych chorób przewlekłych, takich jak otyłość, a także rzadkich chorób krwi i układu endokrynologicznego.

Realizujemy ją poprzez dokonywanie przełomowych odkryć naukowych, rozszerzanie dostępu do leków i działania na rzecz profilaktyki chorób, które leczymy.

Zatrudniamy ponad 47 000 osób w 80 biurach na całym świecie i dostarczamy nasze produkty do 168 krajów.

Jesteśmy firmą z obszaru life science, której pracowników łączy wspólne dążenie do odkrywania coraz lepszych metod leczenia poważnych chorób przewlekłych. 

Nasza branża jest dynamiczna. Każdego dnia poszerzamy wiedzę naukową na temat chorób, które leczymy, i pacjentów, którzy się z nimi zmagają. Ta wiedza stale przypomina nam, że działania, które doprowadziły nas do miejsca, w którym jesteśmy obecnie, niekoniecznie przyniosą nam sukces w przyszłości. 

Jako pracodawca dążymy do zapewnienia różnorodności i jednocześnie integracji, które pomagają podejmować lepsze decyzje dzięki uwzględnieniu wielu perspektyw.

Razem zmieniamy życie.

Nie pozwolimy, aby sukces naszej firmy był definiowany przez stały wzrost liczby osób cierpiących na ciężkie choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca typu 2 i otyłość.

Chcemy pomagać społeczeństwom w zwalczaniu cukrzycy typu 2 i otyłości oraz zapewniać dostęp do przystępnej kosztowo opieki medycznej pacjentom w każdym kraju.

Nasz sukces będzie definiowany przez rozwiązania, które oferujemy, a także zdrowie i jakość życia ludzi, którzy z nich korzystają.

Dowiedz się więcej o naszej strategii zwalczania cukrzycy.

Jesteśmy pierwszą firmą farmaceutyczną, która wykorzystuje w 100% odnawialną energię we wszystkich swoich zakładach produkcyjnych na świecie. Jesteśmy z tego dumni i jednocześnie zmotywowani do dalszego rozwoju.

Dzięki strategii „Circular for Zero” dążymy do minimalizacji wpływu na środowisko we wszystkich naszych działaniach biznesowych.

Współpracujemy z dostawcami w celu zmniejszenia wpływu na środowisko w całym łańcuchu logistycznym. Dążymy do ograniczenia emisji CO2 we wszystkich działaniach operacyjnych i transportowych oraz rozwiązania problemu utylizacji zużytych produktów.

Śledź nasze działania na rzecz minimalizacji wpływu na środowisko.

Ściśle współpracujemy z wiodącymi uniwersytetami i firmami biotechnologicznymi na całym świecie, aby przyspieszyć odkrywanie nowych leków.

Nieustannie poszukujemy nowych partnerów, którzy uzupełniają nasze możliwości i podzielają obszary zainteresowań. Udostępniamy do badań nowe analogi peptydów i białek oraz przeciwciała.

Oferujemy łatwy i bezpłatny dostęp do wybranych, dobrze scharakteryzowanych związków wysokiej jakości pełnym pasji naukowcom z całego świata.

Nasza historia zaczęła się w 1923 roku, kiedy to dwie małe duńskie firmy rozpoczęły produkcję nowego, rewolucyjnego leku – insuliny, odkrytej przez dwóch kanadyjskich naukowców.

Gdy w 1989 roku te dwa przedsiębiorstwa zdecydowały się połączyć, stworzyły Novo Nordisk – firmę, która od tego czasu bardzo szybko się rozwija, zajmując czołową pozycję w dziedzinie leczenia cukrzycy, otyłości i hemofilii oraz terapii hormonem wzrostu.

Strategia „The Novo Nordisk Way” to zbiór zasad, które stanowią podstawę każdej podejmowanej przez nas decyzji. Opisuje ona to, kim jesteśmy, jak pracujemy i co chcemy osiągnąć, oraz wyznacza jasny kierunek dla naszej firmy i pracowników. Jest to obietnica, którą składamy sobie nawzajem oraz milionom pacjentów na całym świecie, którzy polegają na naszych produktach, ponieważ chcą prowadzić dobrej jakości i zdrowe życie.

W 1923 roku nasi duńscy założyciele rozpoczęli proces, który doprowadził do zmiany sposobu leczenia cukrzycy. Dziś jesteśmy globalnym przedsiębiorstwem, zatrudniającym tysiące pracowników z pasją, zaangażowanych w zwalczanie cukrzycy i innych poważnych chorób przewlekłych.

  • Chcemy być liderem we wszystkich obszarach terapeutycznych, którymi się zajmujemy.
  • Kluczowym elementem naszej działalności jest tworzenie innowacyjnych leków biologicznych, aby były dostępne dla pacjentów na całym świecie.
  • Nasz rozwój i konkurencyjne wyniki finansowe pozwalają poprawiać jakość życia pacjentów i wspierać potrzebujące społeczności, a także oferują atrakcyjne benefity naszym udziałowcom.
  • Nasza filozofia biznesowa polega na równowadze między kwestiami finansowymi, społecznymi i środowiskowymi – nazywamy ją „strategią potrójnego zysku”.
  • Jesteśmy otwarci, szczerzy, ambitni oraz odpowiedzialni i traktujemy wszystkich ludzi z szacunkiem.
  • Zapewniamy naszym pracownikom możliwość pełnego wykorzystania ich potencjału.
  • Nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości i etyki w biznesie.

Każdego dnia musimy dokonywać trudnych wyborów, pamiętając o tym, co jest najlepsze dla pacjentów, naszych pracowników i udziałowców – w długoterminowej perspektywie.

To nasza strategia. Strategia firmy Novo Nordisk.

Dowiedz się więcej o pracy w firmie Novo Nordisk.